|
Product Details:
|
| Size: | 20*15*8 Mm | Material: | Iron 45,ABS,galvanized Steel Wire |
|---|---|---|---|
| Tensile Strength: | 1.53 KN (156.12 KG) | Cable Diameter: | 1.8 Mm |
| Markable Area: | 20*15mm | Exposed Cable Length: | 300mm (default) |
| Style: | Pull Tight Locking Mechanism | Color: | Red,Yellow,Blue,Green,Orange |
| Print: | Laser | MOQ: | 1000 Pieces |
| HS Code: | 8309900000 | ||
| Highlight: | Custom wire cable seals,tamper evident Cable Security Seals |
||
| Parameter | Value |
|---|---|
| Size | 20×15×8 mm |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | ULTRA-GENUINE |
| Model Number | US-CC181C |
| Material | Iron 45, ABS, galvanized steel wire |
| Tensile Strength | 1.53 KN (156.12 KG) |
| Cable Diameter | 1.8 mm |
| Markable Area | 20×15 mm |
| Exposed Cable Length | 300 mm (default) |
| Style | Pull Tight Locking Mechanism |
| Color | Red, Yellow, Blue, Green, Orange |
| Laser | |
| MOQ | 1000 Pieces |
| HS Code | 8309900000 |
Contact Person: Mr. Sun
Tel: 18069868284