|
Product Details:
|
| Size: | 55*21*87 Mm | Material: | Low-carbon Steel,ABS |
|---|---|---|---|
| Tensile Strength: | 16.4KG (1673.5Kg) | Bolt Diameter: | 8.0mm |
| Unit Weight: | 74.8g | Feature: | Disposable Manual Operation |
| Color: | Red,Yellow,Blue,Green,White Etc. | Print: | Laser |
| Package: | 10pcs/case | HS Code: | 8309900000 |
| MOQ: | 5000pcs | ||
| Highlight: | customization High Security Container Seals,8.0mm Bolt High Security Container Seals |
||
| Specification | Value |
|---|---|
| Size | 55*21*87 mm |
| Place of Origin | China Zhejiang |
| Brand Name | ULTRA-GENUINE |
| Model Number | US-CBS01 |
| Material | Low-carbon steel, ABS |
| Tensile Strength | >15.6KN (1591.8Kg) |
| Bolt Diameter | 8.0mm |
| Unit Weight | 74.8g |
| Feature | Disposable Manual Operation |
| Color | Red, Yellow, Blue, Green, White etc. |
| Laser | |
| Package | 10pcs/case |
| HS Code | 8309900000 |
| MOQ | 5000pcs |
Contact Person: Mr. Sun
Tel: 18069868284