|
Product Details:
|
| Size: | 26*22*6 Mm | Material: | Aluminium Alloy,Galvanized Steel Wire |
|---|---|---|---|
| Tensile Strength: | 4.01 KN (409.18 KG) | Cable Diameter: | 2.0 Mm |
| Markable Area: | 26*22mm | Exposed Cable Length: | 300mm (default) |
| Style: | Pull Tight Locking Mechanism | Color: | Red,Yellow,Blue,Green,Orange |
| Print: | Laser | MOQ: | 1000 Pieces |
| HS Code: | 8309900000 | ||
| Highlight: | 4.01KN Cable Security Seals,Pull Tight Locking Security Seals |
||
| Item | Value |
|---|---|
| Size | 26*22*6 mm |
| Place of Origin | China, Zhejiang |
| Brand Name | ULTRA-GENUINE |
| Model Number | US-CC201 |
| Material | Aluminium Alloy, Galvanized Steel Wire |
| Tensile Strength | 4.01 KN (409.18 KG) |
| Cable Diameter | 2.0 mm |
| Markable Area | 26*22mm |
| Exposed Cable Length | 300mm (default) |
| Style | Pull Tight Locking Mechanism |
| Color | Red, Yellow, Blue, Green, Orange |
| Laser | |
| MOQ | 1000 Pieces |
| HS Code | 8309900000 |
Contact Person: Mr. Sun
Tel: 18069868284