|
Product Details:
|
| Size: | 26*22*6 Mm | Material: | Aluminium Alloy,Galvanized Steel Wire |
|---|---|---|---|
| Tensile Strength: | 4.03 KN (411.2 KG) | Cable Diameter: | 1.5mm |
| Markable Area: | 26*22mm | Exposed Cable Length: | 300mm (default) |
| Style: | Pull Tight Locking Mechanism | Color: | Red,Yellow,Blue,Green,Orange |
| Print: | Laser | MOQ: | 1000 Pieces |
| HS Code: | 8309900000 | ||
| Highlight: | customized Cable Security Seals,durable wire security seal |
||
| Item | Value |
|---|---|
| Size | 26*22*6 mm |
| Place of Origin | China | Zhejiang |
| Brand Name | ULTRA-GENUINE |
| Model Number | US-CC151 |
| Material | Aluminium Alloy, Galvanized Steel Wire |
| Tensile Strength | 2.45 KN (250 KG) |
| Cable Diameter | 1.5mm |
| Markable Area | 26*22mm |
| Exposed Cable Length | 300mm (default) |
| Style | Pull Tight Locking Mechanism |
| Color | Red, Yellow, Blue, Green, Orange |
| Laser | |
| MOQ | 1000 Pieces |
| HS Code | 8309900000 |
300 mm (default exposed length)
Package: 100pcs/bag, 1000pcs/carton
Carton Size: 36*30*23cm
GW: 15.50 KG | NW: 13.36 KG
Hangzhou Jizhen Technology CO.,LTD. is established in 2021, located at Xiaoshan district, Hangzhou City in China. The company particularly provides various disposable security sealing protection items like container seals, plastic seals, meter seals, void stickers, nylon cable tie, bottle handles and other accessories, which apply to logistics, shipping containers, airway cargo, bank, oil and gas transportation, garments, and packaging industries. Jizhen implies utmost sincerity, ultragenuine, this is what we embark on our client service!
We are based in Zhejiang, China, starting from 2021, selling to Southeast Asia (20.00%), North America (20.00%), Northern Europe (15.00%), South America (10.00%), Mid East (10.00%), Domestic Market (10.00%), Africa (10.00%), Oceania (5.00%). There are total about 1-4 people in our office.
Security seals, container seal, bottle handles, nylon cable tie, void stickers
We are professional in making, customizing and supplying security seals like container bolt seal, cable seal, plastic seal, meter seals, nylon cable ties, bottle handles, void stickers with fast reaction to match what customer needs and after sales services.
Accepted Delivery Terms: FOB, CFR, CIF, EXW, DDP, DDU, Express Delivery
Accepted Payment Currency: USD, EUR, CAD, HKD, GBP, CNY
Accepted Payment Type: T/T, MoneyGram, Credit Card, PayPal, Western Union
Language Spoken: English, Chinese
Contact Person: Mr. Sun
Tel: 18069868284