|
Product Details:
|
| Size: | L81.4*W52.3*21.3 Mm | Material: | Low-carbon Steel,ABS |
|---|---|---|---|
| Tensile Strength: | > 20 KN | Bolt Diameter: | 8.0 Mm |
| Unit Weight: | 57.2 G | Markable Area: | 30*18 Mm |
| Color: | Red,Yellow,Blue,Green,White | Print: | Laser |
| MOQ: | 5000 Pcs | OEM: | Acceptable |
| HS Code: | 8309900000 | ||
| Highlight: | Truck Bolt Seal High Durability,White Truck Bolt Seal |
||
| Size | L81.4*W52.3*21.2 mm |
| Place of Origin | China, Zhejiang |
| Brand Name | ULTRA-GENUINE |
| Model Number | US-CBS05 |
| Material | Low-carbon steel, ABS |
| Tensile Strength | >26.7KN (2,724.5kg) |
| Bolt Diameter | 8.0 mm |
| Unit Weight | 56.95 g |
| Markable Area | 22.5*12.0 mm |
| Color | Red, Yellow, Blue, Green, White |
| Laser | |
| MOQ | 5000 pcs |
| OEM | Acceptable |
| HS Code | 8309900000 |
Contact Person: Mr. Sun
Tel: 18069868284