|
Product Details:
|
| Size: | 27.3*26.2*9.4 Mm | Material: | Aluminium Alloy,Galvanized Steel Wire |
|---|---|---|---|
| Tensile Strength: | 13.1 KN (1,336.7 KG) | Cable Diameter: | 4.0 Mm |
| Markable Area: | 27*26mm | Exposed Cable Length: | 250mm (default) |
| Style: | Pull Tight Locking Mechanism | Color: | Red,Yellow,Blue,Green,Black |
| Print: | Laser | MOQ: | 1000 Pieces |
| HS Code: | 8309900000 | ||
| Highlight: | 4.0mm cable Security Seals,Container Security Cable Security Seals |
||
| Parameter | Value |
|---|---|
| Size | 27.3*26.2*9.4 mm |
| Place of Origin | China Zhejiang |
| Brand Name | ULTRA-GENUINE |
| Model Number | US-CC402 |
| Material | Aluminium Alloy, Galvanized Steel Wire |
| Tensile Strength | 13.1 KN (1,336.7 KG) |
| Cable Diameter | 4.0 mm |
| Markable Area | 27*26mm |
| Exposed Cable Length | 250mm (default) |
| Style | Pull Tight Locking Mechanism |
| Color | Red, Yellow, Blue, Green, Black |
| Laser | |
| MOQ | 1000 Pieces |
| HS Code | 8309900000 |
Contact Person: Mr. Sun
Tel: 18069868284