|
Product Details:
|
| Size: | 320*18.5*7.0 Mm | Material: | PP,Stainless Steel |
|---|---|---|---|
| Tensile Strength: | 154 N (15.7 KG) | Overall Length: | 320 Mm |
| Working Length: | 260 Mm | Average Weight: | 2.5 G / Pc |
| Marking Area: | L 40*W 18.5 Mm | Other Series: | US-PS200R / US-PS300R / US-PS400R |
| Color: | Red,Yellow,Blue,Green,Orange,Black,White | Print: | Laser |
| HS Code: | 3926909090 | ||
| Highlight: | Plastic Security Seals 320mm,Pull Tight Plastic Security Seals,Adjustable Length plastic safety seals |
||
| Item | Value |
|---|---|
| Size | 320*18.5*7.0 mm |
| Place of Origin | China, Zhejiang |
| Brand Name | ULTRA-GENUINE |
| Model Number | US-PS320R |
| Material | PP, Stainless Steel |
| Tensile Strength | 154 N (15.7 KG) |
| Overall Length | 320 mm |
| Working Length | 260 mm |
| Average Weight | 2.5 g / pc |
| Marking Area | L 40*W 18.5 mm |
| Other Series | US-PS200R / US-PS300R / US-PS400R |
| Color | Red, Yellow, Blue, Green, Orange, Black, White |
| Laser | |
| HS Code | 3926909090 |
PP Custom Plastic and Seal Garment Bag Plastic Seal Package:
Transport logistics, express, postal parcels, banking, airline, catering package, boxes, zipper bags, apparel, etc.
Hangzhou Jizhen Technology CO.,LTD. is established in 2021, located at Xiaoshan district, Hangzhou City in China. The company particularly provides various disposable security sealing protection items like container seals, plastic seals, meter seals, void stickers, nylon cable tie, bottle handles and other accessories, which apply to logistics, shipping containers, airway cargo, bank, oil and gas transportation, garments, and packaging industries. Jizhen implies utmost sincerity, ultragenuine, this is what we embark on our client service!
1. Who are we?
We are based in Zhejiang, China, start from 2021, sell to Domestic Market (37.00%), North America (22.00%), Mid East (16.00%), Africa (10.00%), Southeast Asia (7.00%), South America (2.00%), Eastern Asia (1.00%), Western Europe (1.00%), Southern Europe (1.00%), Central America (1.00%), Northern Europe (1.00%), Eastern Europe (1.00%), South Asia (0.00%), Oceania (0.00%). There are total about 1-4 people in our office.
2. How can we guarantee quality?
3. What can you buy from us?
Security Seals, Plastic Bottle Handles, Nylon Cable Ties
4. Why should you buy from us not from other suppliers?
We are professional in making, customizing and supplying security seals like container bolt seal, cable seal, plastic seal, meter seals, nylon cable ties, bottle handles, void stickers with fast reaction to match what customer needs and after sales services.
5. What services can we provide?
Accepted Delivery Terms: FOB, CFR, CIF, EXW, DDP, DDU, Express Delivery
Accepted Payment Currency: USD, EUR, CAD, HKD, GBP, CNY
Accepted Payment Type: T/T, MoneyGram, Credit Card, PayPal, Western Union
Language Spoken: English, Chinese
Contact Person: Mr. Sun
Tel: 18069868284