|
Product Details:
|
| Size: | 118*8.2*0.7 Mm | Material: | Tin-plated Iron |
|---|---|---|---|
| Tensile Strength: | 421 N (42.96 KG) | Overall Length: | 118 Mm |
| Markable Area: | 150*8 Mm | Feature: | Curled Edge,manual Safety |
| Style: | Pull Tight Locking Mechanism | Color: | Natural |
| Print: | Embossment | MOQ: | 1000 Pieces |
| HS Code: | 8309900000 | ||
| Highlight: | Pull Tight Metal Security Seals,118*8.2*0.7mm Shipping Container Seals |
||
| Size | 118×8.2×0.7 mm |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | ULTRA-GENUINE |
| Model Number | US-MS01 |
| Material | Tin-plated Iron |
| Tensile Strength | 421 N (42.96 KG) |
| Overall Length | 118 mm |
| Markable Area | 150×8 mm |
| Feature | Curled edge, manual safety |
| Style | Pull Tight Locking Mechanism |
| Color | Natural |
| Embossment | |
| MOQ | 1000 Pieces |
| HS Code | 8309900000 |
Contact Person: Mr. Sun
Tel: 18069868284