|
Product Details:
|
| Size: | 24*14.8*6.0 Mm | Material: | Aluminium Alloy,Galvanized Steel Wire |
|---|---|---|---|
| Tensile Strength: | 2.79 KN (284.69 KG) | Cable Diameter: | 1.8mm |
| Markable Area: | 24*14.8 Mm | Exposed Cable Length: | 180mm (default) |
| Style: | Pull Tight Locking Mechanism | Color: | Red,Yellow,Blue,Green,Orange |
| Print: | Laser | MOQ: | 1000 Pieces |
| HS Code: | 8309900000 | Port: | Shanghai/Ningbo |
| Highlight: | 1.8mm Cable Lock Seals,Cable Lock Seals 2.79KN |
||
| Product Title | 1.8mm Logistics Mini Cable Security Seal for Container Wire Cable Seal with Number |
|---|---|
| Material | Aluminium Alloy, galvanized steel wire |
| Lock Size | 24*14.8*6.0 mm |
| Cable Diameter | 1.8 mm |
| Tensile Strength | 2.79 KN (284.69 KG) |
| Cable Length | 180 mm (default exposed length) |
| Mechanism | Pull tight sealing mechanism |
| Color | Red, Yellow, Blue, Green, Black |
| Logo, serial number, bar code by laser | |
| Package | 100pcs /bag, 2000pcs/carton Carton Size: 33*33*16cm GW: 16.40 KG NW: 15.80 KG |
Contact Person: Mr. Sun
Tel: 18069868284