|
Product Details:
|
| Size: | 26*26*7.5 Mm | Material: | Aluminium Alloy,Galvanized Steel Wire |
|---|---|---|---|
| Tensile Strength: | >10.2 KN (1,040.8 KG) | Cable Diameter: | 3.5 Mm |
| Markable Area: | 26*26mm | Exposed Cable Length: | 250mm (default) |
| Style: | Pull Tight Locking Mechanism | Color: | Red,Yellow,Blue,Green,Black |
| Print: | Laser | MOQ: | 1000 Pieces |
| HS Code: | 8309900000 | ||
| Highlight: | Colored Cable Seals 10.2KN,3.5mm Colored Cable Seals |
||
| Parameter | Value |
|---|---|
| Size | 26×26×7.5 mm |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | ULTRA-GENUINE |
| Model Number | US-CC351 |
| Material | Aluminium Alloy, Galvanized Steel Wire |
| Tensile Strength | >10.2 KN (1,040.8 KG) |
| Cable Diameter | 3.5 mm |
| Markable Area | 26×26mm |
| Exposed Cable Length | 250mm (default) |
| Style | Pull Tight Locking Mechanism |
| Color | Red, Yellow, Blue, Green, Black |
| Laser | |
| MOQ | 1000 Pieces |
| HS Code | 8309900000 |
Contact Person: Mr. Sun
Tel: 18069868284