|
Product Details:
|
| Size: | 300*24.5*7.6 Mm | Material: | PP,Stainless Steel |
|---|---|---|---|
| Tensile Strength: | 268 N (27.35 KG) | Overall Length: | 300 Mm |
| Working Length: | 200 Mm | Average Weight: | 3.58 G / Pc |
| Marking Area: | L 45 * W 25 Mm | Other Series: | US-PS280M / US-PS360M / US-PS380M / US-PS450M |
| Color: | Red,Yellow,Blue,Green,Orange,Black,White | Print: | Laser |
| HS Code: | 3926909090 | ||
| Highlight: | Custom Plastic Security Seals,Adjustable plastic safety seals |
||
| Specification | Value |
|---|---|
| Size | 300*24.5*7.6 mm |
| Place of Origin | China, Zhejiang |
| Brand Name | ULTRA-GENUINE |
| Model Number | US-PS300M |
| Material | PP, Stainless Steel |
| Tensile Strength | 268 N (27.35 KG) |
| Overall Length | 300 mm |
| Working Length | 200 mm |
| Average Weight | 3.58 g / pc |
| Marking Area | L 45 * W 25 mm |
| Other Series | US-PS280M / US-PS360M / US-PS380M / US-PS450M |
| Color | Red, Yellow, Blue, Green, Orange, Black, White |
| Laser | |
| HS Code | 3926909090 |
Contact Person: Mr. Sun
Tel: 18069868284