|
Product Details:
|
| Size: | 210*21.5*15.0 Mm | Material: | PP |
|---|---|---|---|
| Tensile Strength: | 70 N (7.14 KG) | Overall Length: | 210 Mm |
| Working Length: | 136 Mm | Average Weight: | 1.54 G / Pc |
| Marking Area: | L 28 * W 18 Mm | Color: | Red,Yellow,Blue,Green,Orange,Black,White |
| Print: | Laser / Hot Stamp | MOQ: | 10000 Pcs |
| HS Code: | 3926909090 | ||
| Highlight: | Custom Plastic Security Seals,Adjustable plastic safety seals |
||
| Specification | Value |
|---|---|
| Size | 210*21.5*15.0 mm |
| Place of Origin | China, Zhejiang |
| Brand Name | ULTRA-GENUINE |
| Model Number | US-PS210F |
| Material | PP |
| Tensile Strength | 70 N (7.14 KG) |
| Overall Length | 210 mm |
| Working Length | 136 mm |
| Average Weight | 1.54 g / pc |
| Marking Area | L 28 * W 18 mm |
| Color | Red, Yellow, Blue, Green, Orange, Black, White |
| Laser / Hot Stamp | |
| MOQ | 10000 pcs |
| HS Code | 3926909090 |
Contact Person: Mr. Sun
Tel: 18069868284