|
Product Details:
|
| Size: | 28*28*10 Mm | Material: | A3 Steel,ABS,galvanized Steel Wire |
|---|---|---|---|
| Tensile Strength: | 2.156 KN (220 KG) | Cable Diameter: | 2.0 Mm |
| Markable Area: | 23.5*17 Mm | Exposed Cable Length: | 400mm (default) |
| Style: | Pull Tight Locking Mechanism | Color: | Red,Yellow,Blue,Green,Orange |
| Print: | Laser | MOQ: | 1000 Pieces |
| HS Code: | 8309900000 | Port: | Shanghai/Ningbo |
| Highlight: | Custom wire cable seals,tamper evident Cable Security Seals |
||
| Title | 2.0mm Double Lock Plastic Security Cable Seal With Twist Handle |
|---|---|
| Material | A3 Steel, ABS, galvanized steel wire |
| Lock Size | 28*28*10 mm |
| Cable Diameter | 2.0 mm |
| Tensile Strength | >2.156 KN (220 KG) |
| Cable Length | 400 mm (default exposed length) |
| Mechanism | Pull tight sealing mechanism |
| Color | Red, Yellow, Blue, Green, Black |
| logo, serial number, bar code by laser | |
| Package | 50pcs /bag, 500pcs/carton |
| Carton Size | 39*29*16cm |
| Gross Weight | 15.60 KG |
| Net Weight | 14.80 KG |
Contact Person: Mr. Sun
Tel: 18069868284