|
Product Details:
|
| Size: | 30*33.8*12.4 Mm | Material: | Iron 45,ABS,galvanized/Stainless Steel Wire |
|---|---|---|---|
| Tensile Strength: | 2.79 KN (284.69 KG) | Cable Diameter: | 1.8 Mm |
| Markable Area: | 30*19mm | Exposed Cable Length: | 300mm (default) |
| Style: | Pull Tight Locking Mechanism | Color: | Red,Yellow,Blue,Green,Orange |
| Print: | Laser | MOQ: | 1000 Pieces |
| HS Code: | 8309900000 | ||
| Highlight: | Cable Security Seals 2.79KN,30*33.8*12.4mm container cable seal |
||
| Item | Value |
|---|---|
| Size | 30*33.8*12.4 mm |
| Place of Origin | China, Zhejiang |
| Brand Name | ULTRA-GENUINE |
| Model Number | US-CC181B |
| Material | Iron 45, ABS, galvanized steel wire |
| Tensile Strength | 2.79 KN (284.69 KG) |
| Cable Diameter | 1.8 mm |
| Markable Area | 30*19mm |
| Exposed Cable Length | 300mm (default) |
| Style | Pull Tight Locking Mechanism |
| Color | Red, Yellow, Blue, Green, Orange |
| Laser | |
| MOQ | 1000 Pieces |
| HS Code | 8309900000 |
To better ensure the safety of your goods, professional, environmentally friendly, convenient and efficient packaging services will be provided.
Hangzhou Jizhen Technology CO.,LTD. is established in 2021, located at Xiaoshan district, Hangzhou City in China. The company particularly provides various disposable security sealing protection items like container seals, plastic seals, meter seals, void stickers, nylon cable tie, bottle handles and other accessories, which apply to logistics, shipping containers, airway cargo, bank, oil and gas transportation, garments, and packaging industries. Jizhen implies utmost sincerity, ultragenuine, this is what we embark on our client service!
Contact Person: Mr. Sun
Tel: 18069868284