|
Product Details:
|
| Size: | 214*17.52*17.4 Mm | Material: | Tin-plated Iron |
|---|---|---|---|
| Tensile Strength: | 460 N (46.94 KG) | Overall Length: | 214 Mm |
| Markable Area: | 150*9 Mm | Feature: | Double Rings Inside |
| Style: | Fixed Length Locking Mechanism | Color: | Natural |
| Print: | Embossment | MOQ: | 1000 Pieces |
| HS Code: | 8309900000 | ||
| Highlight: | Metal Strap Seal 460N,214mm Metal Strap Seal |
||
High-security metal strap seal designed for container and logistics applications with tamper-evident features and serial numbering.
| Size | 214*17.52*17.4 mm |
| Place of Origin | China, Zhejiang |
| Brand Name | ULTRA-GENUINE |
| Model Number | US-MS03 |
| Material | Tin-plated Iron |
| Tensile Strength | 599 N (61.2 KG) |
| Overall Length | 214 mm |
| Markable Area | 150*9 mm |
| Feature | Double rings inside |
| Style | Fixed Length Locking Mechanism |
| Color | Natural |
| Embossment | |
| MOQ | 1000 Pieces |
| HS Code | 8309900000 |
Package: 100pcs/bundle, 1000pcs/carton
Carton Size: 32*23*23 cm
GW: 6.5 KG
NW: 6.0 KG
Container Metal Strap Seal
Logistics containers, tankers, van trucks, oil & gas and packaging industry.
Contact Person: Mr. Sun
Tel: 18069868284