|
Product Details:
|
| Size: | 26*20.8*6 Mm | Material: | Aluminium Alloy,Galvanized Steel Wire |
|---|---|---|---|
| Tensile Strength: | 2.45 KN (250 KG) | Cable Diameter: | 1.5mm |
| Markable Area: | 26*20.8 Mm | Exposed Cable Length: | 200mm (default) |
| Style: | Pull Tight Locking Mechanism | Color: | Red,Yellow,Blue,Green,Orange |
| Print: | Laser | MOQ: | 1000 Pieces |
| HS Code: | 8309900000 | Port: | Shanghai/Ningbo |
| Highlight: | Custom wire cable seals,tamper evident Cable Security Seals |
||
| Specification | Details |
|---|---|
| Product Title | 1.5mm Truck Container Door Security Cable Seal |
| Material | Aluminium Alloy, galvanized steel wire / stainless steel wire |
| Lock Size | 26×20.8×6 mm |
| Cable Diameter | 1.5 mm |
| Tensile Strength | 2.45 KN (250 KG) |
| Cable Length | 200 mm (default exposed length) |
| Mechanism | Pull tight sealing mechanism |
| Color | Red, Yellow, Blue, Green, Black |
| Logo, serial number, bar code by laser | |
| Package | 100pcs/bag, 1000pcs/carton |
| Carton Size | 33×33×16 cm |
| Gross Weight | 9.80 KG |
| Net Weight | 9.20 KG |
Contact Person: Mr. Sun
Tel: 18069868284