|
Product Details:
|
| Size: | 28*29*10 Mm | Material: | A3 Steel,ABS,galvanized Steel Wire |
|---|---|---|---|
| Tensile Strength: | 2.29 KN (233.67 KG) | Cable Diameter: | 2.0 Mm |
| Markable Area: | 26*18.5mm | Exposed Cable Length: | 400mm (default) |
| Style: | Pull Tight Locking Mechanism | Color: | Red,Yellow,Blue,Green,Orange |
| Print: | Laser | MOQ: | 1000 Pieces |
| HS Code: | 8309900000 | ||
| Highlight: | Custom wire cable seals,tamper evident Cable Security Seals |
||
| Size | 28*29*10 mm |
| Place of Origin | China Zhejiang |
| Brand Name | ULTRA-GENUINE |
| Model Number | US-CC202 |
| Material | A3 Steel, ABS, galvanized steel wire |
| Tensile Strength | 2.29 KN (233.67 KG) |
| Cable Diameter | 2.0 mm |
| Markable Area | 26*18.5mm |
| Exposed Cable Length | 400mm (default) |
| Style | Pull Tight Locking Mechanism |
| Color | Red, Yellow, Blue, Green, Orange |
| Laser | |
| MOQ | 1000 Pieces |
| HS Code | 8309900000 |
Package: 50pcs/bag, 500pcs/carton (wire exposed length 40cm)
Carton Size: 40*30*16 cm
GW: 14.80 KG | NW: 14.00 KG
Logistics containers, tankers, van trucks, oil & gas and packaging industry, etc.
Hangzhou Jizhen Technology CO.,LTD. is established in 2021, located at Xiaoshan district, Hangzhou City in China. The company particularly provides various disposable security sealing protection items like container seals, plastic seals, meter seals, void stickers, nylon cable tie, bottle handles and other accessories, which apply to logistics, shipping containers, airway cargo, bank, oil and gas transportation, garments, and packaging industries. Jizhen implies utmost sincerity, ultragenuine, this is what we embark on our client service!
Contact Person: Mr. Sun
Tel: 18069868284