|
Product Details:
|
| Size: | 210*21.5*15.0 Mm | Material: | PP |
|---|---|---|---|
| Tensile Strength: | 70 N (7.14 KG) | Overall Length: | 210 Mm |
| Working Length: | 136 Mm | Average Weight: | 1.54 G / Pc |
| Marking Area: | L 28 * W 18 Mm | Color: | Red,Yellow,Blue,Green,Orange,Black,White |
| Print: | Laser / Hot Stamp | MOQ: | 10000 Pcs |
| HS Code: | 3926909090 | ||
| Highlight: | Custom Plastic Security Seals,Adjustable plastic safety seals |
||
| Parameter | Value |
|---|---|
| Size | 210*21.5*15.0 mm |
| Place of Origin | China, Zhejiang |
| Brand Name | ULTRA-GENUINE |
| Model Number | US-PS210F |
| Material | PP |
| Tensile Strength | 70 N (7.14 KG) |
| Overall Length | 210 mm |
| Working Length | 136 mm |
| Average Weight | 1.54 g / pc |
| Marking Area | L 28 * W 18 mm |
| Color | Red, Yellow, Blue, Green, Orange, Black, White |
| Laser / Hot Stamp | |
| MOQ | 10000 pcs |
| HS Code | 3926909090 |
Package: 500pcs/bag, 5000pcs/carton
Carton Size: 50*42*30 cm
Gross Weight: 8.70 KG
Net Weight: 7.70 KG
Accepted Delivery Terms: FOB, CFR, CIF, EXW, DDP, DDU, Express Delivery
Accepted Payment Currency: USD, EUR, CAD, HKD, GBP, CNY
Accepted Payment Type: T/T, MoneyGram, Credit Card, PayPal, Western Union
Language Spoken: English, Chinese
Hangzhou Jizhen Technology CO.,LTD. was established in 2021 and is located in Xiaoshan District, Hangzhou City, China. The company specializes in providing various disposable security sealing protection items including container seals, plastic seals, meter seals, void stickers, nylon cable ties, bottle handles, and other accessories. These products are applied across logistics, shipping containers, airway cargo, banking, oil and gas transportation, garments, and packaging industries. "Jizhen" represents utmost sincerity and ultra-genuine quality, which forms the foundation of our client service philosophy.
Contact Person: Mr. Sun
Tel: 18069868284