|
Product Details:
|
| Size: | 230*18*10.5 Mm | Material: | PA |
|---|---|---|---|
| Tensile Strength: | 115 N (11.73 KG) | Overall Length: | 230 Mm |
| Working Length: | 150 Mm | Average Weight: | 1.44 G / Pc |
| Marking Area: | L 25*W 18 Mm | Feature: | Pull Tight Sealing |
| Color: | Red,Yellow,Blue,Green,Orange,Black,White | Print: | Laser |
| HS Code: | 3926909090 | ||
| Highlight: | 230mm Length Plastic Security Seal,Nylon Plastic Security Seals |
||
| Size | 230*18*10.5 mm |
| Place of Origin | China, Zhejiang |
| Brand Name | ULTRA-GENUINE |
| Model Number | US-PS230B |
| Material | PA |
| Tensile Strength | 115 N (11.73 KG) |
| Overall Length | 230 mm |
| Working Length | 150 mm |
| Average Weight | 1.44 g / pc |
| Marking Area | L 25*W 18 mm |
| Feature | Pull Tight Sealing |
| Color | Red, Yellow, Blue, Green, Orange, Black, White |
| Laser | |
| HS Code | 3926909090 |
230mm One Time Security Nylon Plastic Bag Seal for Luggage Bag Package: 200 pcs/bag, 10000 pcs/carton. Carton Size: 52*35*48 cm. GW: 16.50 KG. NW: 14.40 KG
Transport logistics, express, postal parcels, banking, airline, catering package, boxes, zipper bags, apparel, etc.
Hangzhou Jizhen Technology CO.,LTD. is established in 2021, located at Xiaoshan district, Hangzhou City in China. The company particularly provides various disposable security sealing protection items like container seals, plastic seals, meter seals, void stickers, nylon cable tie, bottle handles and other accessories, which apply to logistics, shipping containers, airway cargo, bank, oil and gas transportation, garments, and packaging industries. Jizhen implies utmost sincerity, ultragenuine, this is what we embark on our client service!
Contact Person: Mr. Sun
Tel: 18069868284