|
Product Details:
|
| Size: | 300*24.5*7.6 Mm | Material: | PP,Stainless Steel |
|---|---|---|---|
| Tensile Strength: | 268 N (27.35 KG) | Overall Length: | 300 Mm |
| Working Length: | 200 Mm | Average Weight: | 3.58 G / Pc |
| Marking Area: | L 45 * W 25 Mm | Other Series: | US-PS280M / US-PS360M / US-PS380M / US-PS450M |
| Color: | Red,Yellow,Blue,Green,Orange,Black,White | Print: | Laser |
| HS Code: | 3926909090 | MOQ: | 10000pcs/color |
| Highlight: | pull tight plastic security seals,tamper evident plastic truck seals |
||
| Size | 300×24.5×7.6 mm |
| Place of Origin | China, Zhejiang |
| Brand Name | ULTRA-GENUINE |
| Model Number | US-PS300M |
| Material | PP, Stainless Steel |
| Tensile Strength | 268 N (27.35 KG) |
| Overall Length | 300 mm |
| Working Length | 200 mm |
| Average Weight | 3.58 g / pc |
| Marking Area | L 45 × W 25 mm |
| Other Series | US-PS280M / US-PS360M / US-PS380M / US-PS450M |
| Color | Red, Yellow, Blue, Green, Orange, Black, White |
| Laser | |
| HS Code | 3926909090 |
Package: 100 pcs/bag, 2500 pcs/carton
Carton Size: 55×38×25 cm
Gross Weight: 10.00 KG
Net Weight: 9.00 KG
Transport logistics, express, postal parcels, banking, airline, catering package, boxes, zipper bags, apparel, etc.
Hangzhou Jizhen Technology CO.,LTD. is established in 2021, located at Xiaoshan district, Hangzhou City in China. The company particularly provides various disposable security sealing protection items like container seals, plastic seals, meter seals, void stickers, nylon cable tie, bottle handles and other accessories, which apply to logistics, shipping containers, airway cargo, bank, oil and gas transportation, garments, and packaging industries. Jizhen implies utmost sincerity, ultragenuine, this is what we embark on our client service!
Contact Person: Mr. Sun
Tel: 18069868284