|
Product Details:
|
| Size: | 335*26*16.5mm | Material: | PP |
|---|---|---|---|
| Tensile Strength: | 275N (28.06kg) | Overall Length: | 335 |
| Working Length: | 250mm | Average Weight: | 3.77g/pc |
| Marking Area: | 40*26mm | Feature: | Pull Tight Sealing |
| Color: | Customizable | Print: | Laser |
| HS Code: | 3926909090 | ||
| Highlight: | 275N Plastic Security Seals,Plastic Security Seals 40*26mm |
||
| Specification | Value |
|---|---|
| Size | 335*26*16.5mm |
| Place of Origin | China |
| Brand Name | ULTRA-GENUINE |
| Model Number | US-PS335W |
| Material | PP |
| Tensile Strength | 275N (28.06kg) |
| Overall Length | 335mm |
| Working Length | 250mm |
| Average Weight | 3.77g/pc |
| Marking Area | 40*26mm |
| Feature | Pull tight sealing |
| Color | Customizable |
| Laser | |
| HS Code | 3926909090 |
Contact Person: Mr. Sun
Tel: 18069868284