|
Product Details:
|
| Size: | 300*20*12.6 Mm | Material: | PP,Stainless Steel |
|---|---|---|---|
| Tensile Strength: | 200 N (20.4 KG) | Overall Length: | 300 Mm |
| Working Length: | 230 Mm | Average Weight: | 2.85 G / Pc |
| Marking Area: | L 36*W 20 Mm | Other Series: | US-PS200 / US-PS370 |
| Color: | Red,Yellow,Blue,Green,Orange,Black,White | Print: | Laser / Hot Stamp |
| HS Code: | 3926909090 | Port: | Shanghai/Ningbo |
| Highlight: | Custom Plastic Security Seals,Adjustable plastic safety seals |
||
US-PS300 Security Seal Crash Cart Plastic Locks provide reliable cargo security with durable construction and tamper-evident design.
| Product Title | US-PS300 Security Seal Crash Cart Plastic Locks for Cargo Security Plastic Seal |
|---|---|
| Material | PP with stainless steel insert |
| Tensile Strength | 200 N (20.4 KG) |
| Overall Length | 300 mm |
| Working Length | 230 mm |
| Stem Diameter | 2.6 mm |
| Average Weight | 2.85 g / pc |
| Marking Area | L 36*W 20 mm |
| Mechanism | Pull tight sealing mechanism |
| Other Series | US-PS200 / US-PS370 |
| Color Options | Red, Yellow, Blue, Green, Orange, Black, White |
| Printing Options |
|
| Packaging |
|
Contact Person: Mr. Sun
Tel: 18069868284