|
Product Details:
|
| Size: | 400*25*7.6 Mm | Material: | PP,Stainless Steel |
|---|---|---|---|
| Tensile Strength: | 395 N (40.3 KG) | Overall Length: | 400 Mm |
| Working Length: | 295 Mm | Average Weight: | 5.46 G / Pc |
| Marking Area: | L 45 * W 25 Mm | Other Series: | US-PS300FT,US-PS500FT |
| Color: | Red,Yellow,Blue,Green,Orange,Black,White | Print: | Laser / Hot Stamp |
| HS Code: | 3926909090 | ||
| Highlight: | 400mm Length Plastic Security Seals,395N Plastic Security Seals |
||
| Specification | Value |
|---|---|
| Size | 400*25*7.8 mm |
| Place of Origin | China, Zhejiang |
| Brand Name | ULTRA-GENUINE |
| Model Number | US-PS400FT |
| Material | PP, Stainless Steel |
| Tensile Strength | 395 N (40.3 KG) |
| Overall Length | 400 mm |
| Working Length | 285 mm |
| Average Weight | 7.18 g / pc |
| Marking Area | L 46*W 30 mm |
| Other Series | US-PS300FT, US-PS500FT |
| Color | Red, Yellow, Blue, Green, Orange, Black, White |
| Laser / Hot stamp | |
| HS Code | 3926909090 |
100pcs/bag, 2500pcs/carton
Carton size: 56*39*30 cm
GW: 15.4 KG
NW: 14.8 KG
Hangzhou Jizhen Technology CO.,LTD. is established in 2021, located at Xiaoshan district, Hangzhou City in China. The company particularly provides various disposable security sealing protection items like container seals, plastic seals, meter seals, void stickers, nylon cable tie, bottle handles and other accessories, which apply to logistics, shipping containers, airway cargo, bank, oil and gas transportation, garments, and packaging industries. Jizhen implies utmost sincerity, ultragenuine, this is what we embark on our client service!
Contact Person: Mr. Sun
Tel: 18069868284