|
Product Details:
|
| Size: | 370*20*13.5 Mm | Material: | PP, Stainless Steel |
|---|---|---|---|
| Tensile Strength: | 211 N (21.53 KG) | Overall Length: | 370 Mm |
| Working Length: | 300 Mm | Stem Diameter: | 2.6 Mm |
| Average Weight: | 3.04 G / Pc | Marking Area: | L 36*W 20 Mm |
| Print: | Laser | MOQ: | 5000 |
| HS Code: | 3926909090 | ||
| Highlight: | pull tight plastic security seals,tamper evident plastic truck seals |
||
| Size | 370×20×13.5 mm |
| Place of Origin | China, Zhejiang |
| Brand Name | ULTRA-GENUINE |
| Model Number | US-PS370 |
| Material | PP, stainless steel |
| Tensile Strength | 211 N (21.53 KG) |
| Overall Length | 370 mm |
| Working Length | 300 mm |
| Stem Diameter | 2.6 mm |
| Average Weight | 3.04 g / pc |
| Marking Area | L 36×W 20 mm |
| Print Method | Laser / Hot Stamp |
| MOQ | 5000 |
| HS Code | 3926909090 |
Self-locking Plastic Trailer Tag Seals Plastic Security Tamper Proof Pull Tight Seals
Package: 200pcs/bag, 3000pcs/carton
Carton Size: 50×42×35 cm
Gross Weight: 10.12 KG
Net Weight: 09.12 KG
Contact Person: Mr. Sun
Tel: 18069868284