|
Product Details:
|
| Size: | 400*25*6.4 Mm | Material: | PP,Stainless Steel |
|---|---|---|---|
| Tensile Strength: | 380 N (38.77 KG) | Overall Length: | 400 Mm |
| Working Length: | 305 Mm | Average Weight: | 5.76 G / Pc |
| Marking Area: | L 48*W 25 Mm | Other Series: | US-PS200R / US-PS300R / US-PS500R |
| Color: | Red,Yellow,Blue,Green,Orange,Black,White | Print: | Laser / Hot Stamp |
| HS Code: | 3926909090 | Port: | Shanghai/Ningbo |
| Highlight: | pull tight plastic security seals,tamper evident plastic truck seals |
||
| Title | 400mm Adjustable Plastic Locking Strip Seal With Metal Insert |
|---|---|
| Material | PP with stainless steel insert |
| Tensile Strength | 380 N (38.77 KG) |
| Overall Length | 400 mm |
| Working Length | 305 mm |
| Stem Diameter | 3.8 mm |
| Average Weight | 5.76 g / pc |
| Marking Area | L 48*W 25 mm |
| Mechanism | Pull tight sealing mechanism |
| Other Series | US-PS200R / US-PS300R / US-PS500R |
| Color | Red, Yellow, Blue, Green, Orange, Black, White |
| Company name, logo, QR code, bar code, serial number by laser Company name, logo, serial number by hot stamp |
| Package | 200pcs /bag, 2500pcs/carton |
|---|---|
| Carton Size | 50*42*35 cm |
| Gross Weight | 15.40 KG |
| Net Weight | 14.40 KG |
Contact Person: Mr. Sun
Tel: 18069868284