|
Product Details:
|
| Size: | 600*24*6.8 Mm | Material: | PP,Stainless Steel |
|---|---|---|---|
| Tensile Strength: | 269.5 N (27.5 KG) | Overall Length: | 600 Mm |
| Working Length: | 542 Mm | Average Weight: | 5.59 G / Pc |
| Marking Area: | L 38 * W 24 Mm | Other Series: | US-PS500 / US-PS550 / US-PS700 |
| Color: | Red,Yellow,Blue,Green,Orange,Black,White | Print: | Laser |
| HS Code: | 3926909090 | ||
| Highlight: | pull tight plastic security seals,tamper evident plastic truck seals |
||
| Item | Value |
|---|---|
| Size | 600*24*6.8 mm |
| Place of Origin | China, Zhejiang |
| Brand Name | ULTRA-GENUINE |
| Model Number | US-PS600 |
| Material | PP, Stainless Steel |
| Tensile Strength | 269.5 N (27.5 KG) |
| Overall Length | 600 mm |
| Working Length | 542 mm |
| Average Weight | 5.59g / pc |
| Marking Area | L 38*W 24 mm |
| Other Series | US-PS500 / US-PS550 / US-PS700 |
| Color | Red, Yellow, Blue, Green, Orange, Black, White |
| Laser / Hot Stamp | |
| HS Code | 3926909090 |
Contact Person: Mr. Sun
Tel: 18069868284