|
Product Details:
|
| Size: | 250*14*16 Mm | Material: | PP , ABS |
|---|---|---|---|
| Tensile Strength: | 194 N (19.80 KG) | Overall Length: | 250 Mm |
| Working Length: | 225 Mm | Average Weight: | 3.37 G / Pc |
| Marking Area: | L 190*W 10 Mm | Color: | Red,Yellow,Blue,Green,Orange,Black,White |
| Print: | Laser / Hot Stamp | MOQ: | 5000 Pcs |
| HS Code: | 3926909090 | ||
| Highlight: | 250mm Plastic Tamper Evident Seals,Plastic Tamper Evident Seals 194N |
||
| Size | 250*14*16 mm |
| Place of Origin | China Zhejiang |
| Brand Name | ULTRA-GENUINE |
| Model Number | US-PS250FL |
| Material | PP, ABS |
| Tensile Strength | 194 N (19.80 KG) |
| Overall Length | 250 mm |
| Working Length | 225 mm |
| Average Weight | 3.37 g / pc |
| Marking Area | L 190*W 10 mm |
| Color | Red, Yellow, Blue, Green, Orange, Black, White |
| Laser / Hot stamp | |
| MOQ | 5000 pcs |
| HS Code | 3926909090 |
Contact Person: Mr. Sun
Tel: 18069868284